ПАМЯТНИКИ, ритуальные услуги - Реквием

После захоронения (похорон)

Помощь в установке памятников и могильных сооружений.

Проведение церемоний (9 дней), (40 дней),(годовщины).

Возложение венков в отсутствие заказчика (в любом регионе Украины).

Уход и благоустройство захоронения.

Особам, нуждающимся в материальной помощи и нашей поддержке, услуги по захоронению предоставляются бесплатно

Вызов агента круглосуточно.

Консультация бесплатно.

тел. (067)  430-12-27

тел. (0432) 61-69-58

e-mail: vinnitca-rekviem.m.i@i.ua

582899
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
Всі дні
77
47
767
415
3240
582899

Your IP: 3.235.147.50
Server Time: 2023-06-04 11:51:52
Смерть - завжди велике горе. Хто в ньому людині допоможе?

   За багато років роботи в журналістиці до мене вперше прийшли   відвідувачи, щоб подякувати іншим людям за допомогу в організації похорону рідної людини.  А прийши вінничани з великим проханням дати розповідь про центр ритуальних послуг , який знаходиться в нашому обласному центрі за адресою: м. Вінниця, вул.Фурманова 2. На мій  дзвінок за телефоном 61-69-58 відгукнувся спокійний, приємний жіночий голос. Моя співрозмовниця, як виявилося пізніше  Валентина Миколаївна, дала необхідну телефонну інформацію і запросила до магазину "Реквієм". Своєї приналежності до газети на початку розмови не розкривав. Де правду родіти, хотілося переконатися, що найкращі рекомендації гостей нашої редакції були щирими й справедливими.

   Так, центр ритуальних послуг - особливе місце. Це не є звичайною торгівельною точкою, де можна щось необхідне   для проведення похорону придбати. тут особливі люди. Чому?.......

 

....... Психологи стверджують, що на першому місці  серед позитивних стресів знаходиться весілля, серед негативних - смерть рідної людини. Якщо до весілля ми готуємось завчасно, планомірно, підключаємо до цього чимало людей, то смерть завжди приходить несподівано. І самій людині справитись із таким стресом, який би гарт ти не мав, дуже важко.  Добре, що на допомогу приходить рідня, друзі, знайомі. А якщо люди у Вінниці живуть місяць-два, і раптом таке горе. Що робити? До кого йти за допомогою?    Спілкування з Валентиною Миколаївною підтвердило слова, сказані в редакції зовсім незнайомими людьми. В центрі працюють душевні, розважливі, співчутливі люди. Ви поглянте в очі працівників центру - і зі мною погодитесь. Великим було моє здивування, коли на прохання поспілкуватися з керівником центру Валентина Миколаївна запросила до залу директора Михайла Івановича - назустріч мені вийшов добрий мій знайомий Михайло Іванович Паньків.

 

   Михайле Івановичу, тема поховальної обрядовості не є для мене новою. У свій час як депутат очолював обрядову комісію сільської ради, прийшлося і реєструвати шлюби, і проводжати небіжчика в останню дорогу. Знаю - справа це нелегка!  Як Ви взялися за цю справу?  

 

   -  Смерть завжди сприймається людьми як велике горе. І в той же час кожен із нас розуміє її неминучисть. Бо правду народ каже: "Якби не вмирали, то б під небо підпирали". Я побував  у кількох зарубіжних  країнах, вивчаючи поховальну обрядовість. В кожній країні ставлення до смерті неоднозначне, що відбивається і на характері поховальних обрядів.  Коли вирішив  взятися за цю справу, порадився зі священиками, побував в кількох містах України, щоб вивчити досвід роботи подібних центрів.

 

   - І центр ритуальних послуг "Реквієм"  Ви створили на голому місці?  

 

   - Так. Тут були запущені приміщення, які ми взяли в оренду. Чимало працювали над ремонтом, створенням матеріальної бази. Заключали договори з постачальниками необхідних товарів. Тому маємо добрі зв'зки з Буковиною, Волиню, Львівською, Закарпатською, Чернігівською, Київською, Житомирською областями. Звідти привозять нам товари в необхідній для організації похорону кількості. Це має велике значення, але не найголовніше.  Найголовніше в роботі центру - навчити  людей працювати чітко, злагоджено, культурно, спокійно, розважливо. Не забуваймо: у людей - горе! І ми прийшли до них, щоб допомогти словом і ділом. Ми всі  зараз вчимося. І в цій справі дрібниць немає. Все важливо: як оядгнуті наші працівники, як ведуть себе,як розмовляють ...... І якщо ти не вмієш співчувати людському горю, не вмієш себе вести в такій ситуації, ти не будешь у нас працювати.

 

   - А що центр ритуальних послуг може робити при організації похорону?

 

   - Все! Від підготовки до поховання - до проведення поминального обіду. Процес організації похорону не є набором технологічних операцій. Адже згідно із народними світоглядними уявленнями, людина має три субстанції: душа, тіло та  дух.  Смерть означає відторгнення від тіла як душі, так і духу. Але якщо душа покидала тіло назавжди, то дух ніби-то може  повернутися до тіла, що вважається неприродним. Виходячи з цього, ми визначаємо усі дії  ритуалу поховання померлого. В наш центр люди приходять не лише для того, щоб придбати одяг для померлого, домовину, хреста, свічки, квіти, вінки, корзини, стрічечки ........, а й для того, щоб порадитися, як робити похорони. Ми допомагаємо оформити необхідні документи, співпрацюємо зі священиками, організовуємо віправлення панахіди. Ми завжди говоримо, що необхідно при організації похорону забезпечити успішний перехід душі небіжчика у світ предків. Не дивуйтеся, але більшисть тих, хто до нас приходить, взагалі не знають, як небіжчика готувати до поховання. От, наприклад, щоб спорядити покійника в останню дорогу, потрібно 18 найменувань різних товарів. І все у нас є в реалізації за доступними цінами. Такі  ж товари у Києві коштують вдвічі більше. Можна запросити батюшку, оркестр, бальзаматора, організатора похорону. Для цього варто зателефонувати за номером  067-430-12-27.

   - Щось особливе у вашій роботі є? Щось незвичайне було?  

   - У нашій роботі є одна специфічна особливість: оперативність.  Незвичайного є чимало. Наприклад, якось завітала людина з таким проханням:  запропонуйте найдорожчу домовину, наш батько заслужив цього .....

   - І що?

   - Якщо є попит, має бути пропозиція. Наші відвідувачі придбали домовину за 5 тис. грн., взяли вінки найдорожчі - за 238, 500 грн. У нас є подібні товари різної вартості. Життя часто буває жорстоким. Якось зателефонувала самотня бабуся, запитала, чи можна  організувати похорон в кредит, поцікавилася мінімальними  цінами  на домовину, одяг ... Залишилась задоволена  нашими відповідями. Можливо, дещо із сказаного мною здається дивним, але ж від життя  й смерті  нікуди подітися. Здорові молоді люди часто дивуються й обурюються, коли їхні  стареньки батьки витягають із шафи вузлики і розповідають, що вони приготували собі на смерть.  Тож давайте не будемо дивуватися , давайте дивится правді в очі. Бо особливо одинокій людині на дрежаву надіятися нічого. Тоді людина з жахом уявляє останні хвилини свого життя і свою останню дорогу.  Наш центр покликаний зробити все необхідне, щоб гідно провести небіжчика на той світ. В нас можна замовити автобус, катафалк, читання Псалтирю, духовий оркестр,  поминальний обід, поминки на дев'ятий, сороковий  дні і через рік.    У нас є ропорядник похорону, група людей, які винесуть тіло, ми оформимо місце на кладовищі, організуемо копання ями. В нас можна придбати і замовити пам"ятники,  гранітні, бетонні, графітові, вінки, корзини, домовини, таблички, ікони ....... . Ми маємо зали для  проведення поминальних обідів: кафе в приміщенні  залізничного вокзалу, в ресторані "Першотравневий", в їдальні  "Вікторія" по вул. Чехова, 29 , в кафе "Іскра"  біля  "Мрії", в районі Тжилова. В своїх цехах ми на замовлення виготовляемо  домовини,  різноманітні хрести.  Доставляємо й устанавлюємо пам'ятники. Днями житель Києва попросив нас  виготовити пам'ятник і встановити його на могилі батьків в с. Багаків  Немирівського району. Два дні  працювала наша бригада, щобвстановити тритонний пам'ятник.

-  Чи завжди вдається дотримуватись вимог поховального обряду?

-  Життя іноді диктує свої правила. Пригадую, якось прийшла жінка з проханням за один день  організувати похорон батька. Виявляється, її чоловік лежав вдома після важкої операції. Тому зранку ми розпочали підготовку, забрали тіло покійного з моргу і після обіду завершили похорон. Все було зроблено оперативно, з повним дотриманням всіх вимог обряду.

-   Впевнений, що у вас дуже багато проблем, назвемо їх виробничими.

-   Так. Найбільша проблема - приміщення в центрі міста. Ми просимо у міської  влади землю, щоб побудувати центр ритуальних послуг. Якщо ми думаємо про свою європейькість, то не маємо  права забувати і про мертвих. Та для мене у цій справі не є визначальним наш рух у Європу. Потрібно бути людьми. Милосердними, співчутливими, добропорядними.

-   Ви бачите позитивні зрушення у своїй нелегкій роботі?

- Так. Дл нас йде все більше людей. Нелегко дивитися  на людське горе. Але ж людям потрібна допомога, а вони її від нас отримують. Дзвонять з інших районів. Приємно, що за консультацією, допомогою звертається до нас місцева влада. Значить, там думають про людей. Наприклад, чкось зателефонували з  Погребища. Запросили приїхати і організуватитакий центр ритуальних послуг у містечку. Люди чують пронаш центр з обласного радіо, дзвонять, замовляють товари, приїжджають самі. Тому маємо намір відкривати такі центри ритуальних послуг в районах нашої області.

-   Що побажаєте вінничанам?

-   Здоров'я , довголіття, впевненості в завтрашньому дні. А якщо в когось станеться горе, знайте: є люди, які вам допоможуть. Звертайтеся. Хай вас Бог боронить!

 

Розмову вів  СТАНІСЛАВ ВОВК  "Вінницькі Відомості"  17 травня 2006 року.