ПАМЯТНИКИ, ритуальные услуги - Реквием

После захоронения (похорон)

Помощь в установке памятников и могильных сооружений.

Проведение церемоний (9 дней), (40 дней),(годовщины).

Возложение венков в отсутствие заказчика (в любом регионе Украины).

Уход и благоустройство захоронения.

Особам, нуждающимся в материальной помощи и нашей поддержке, услуги по захоронению предоставляются бесплатно

Вызов агента круглосуточно.

Консультация бесплатно.

тел. (067)  430-12-27

тел. (0432) 61-69-58

e-mail: vinnitca-rekviem.m.i@i.ua

582853
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
Всі дні
31
47
721
369
3240
582853

Your IP: 3.235.147.50
Server Time: 2023-06-04 10:15:49
«Жили довго і померли в один день» - у Вінниці через карантин змінили церемонії прощання під час похоронів

22 березня у Вінниці поховали подружжя Гродецьких, які нещодавно відсвяткували діамантове весілля, - разом прожили 60 років. Чоловік і дружина померли в один день. Запровадження карантину через загрозу поширення коронавірусу внесло корективи у звичайне життя вінничан. Обмежувальні заходи торкнулися і роботи ритуальних служб. Звичайно, вони не припинили своє функціонування, однак змінили організацію прощальних церемоній.

«Їх можна назвати вінницькими Ромео і Джульєттою. Дуже поважна сім’я, яка виховала двох синів. Багато років тому, коли вони одружувалися, то дали обітницю, що помруть в один день. Зранку рідні зателефонували, що помер їх батько. Ми почали займатися організацією похорону. Мама ж перебувала у лікарняному закладі під наглядом медичного персоналу. Їй навіть не повідомляли про трагедію. Жінка сама все відчула і попросила не давати їй їсти, бо вона також скоро помре. Після обіду так і сталося… Звичайно, церемонію прощання ми організували із дотриманням усіх карантинних заходів. Чоловікові було 83, дружині – 82 роки», - зазначає Михайло Іванович.

Загалом під час похоронів рідним покійних рекомендують одягати маски і час від часу дезінфікувати руки. У залу для прощання пускають до 10 осіб.

«У Вінниці та області люди з розумінням поставилися до обмежувальних заходів. Дотримуються всіх порад, тому поки що жодних проблем не виникало.

Коли відбувається сама церемонія прощання, то до кімнати ми пускаємо по 10 осіб. Вони перебувають там кілька хвилин. Тоді просимо, щоб люди, які попрощалися, йшли додому, а не збиралися всі разом… І, знаєте, вони дослухаються.

На кладовище їдуть найрідніші, тому тут також не відбувається великого скупчення», - розповів директор фірми «Реквієм» Михайло Паньків.

Раніше ритуальна служба також займалася організацією поминальних обідів, однак сьогодні від цієї послуги відмовилися.

«Якщо люди хочуть поминальний обід, то можуть самі організувати його вдома. Але, як правило, цього не роблять. Лише за умови, коли приїжджають якісь родичі з інших міст. У таких випадках, ми наголошуємо, що потрібно дотримуватися усіх заходів безпеки – мити руки, хоча б з милом, а також носити маски.

Хоча тут також є свої нюанси – маски потрібні тим, хто хворий, а не здоровим людям. До того ж, варто правильно ними користуватися: змінювати, дезінфікувати…», - продовжує керівник фірми.

За його словами, працівники служби мають і захисні респіратори, і рукавички. Поверхні і підлогу протирають дезінфекційними засобами. Клієнтам рекомендують брати з собою маски.

Разом з тим, начальниця відділу керівник відділу РАЦС територіального управління юстиції у Вінницькій області Альона Єфіменко розповіла, що в області без затримок та обмежень здійснюється реєстрація актів цивільного стану, в тому числі, й видача документів про смерть.

Нагадаємо, що у Вінниці дозволили працювати СТО, ветлікарням і магазинам ритуальних послуг.

На Вінниччині прийняли рішення про посилення карантинного контролю в регіоні. Зокрема, обмежили години роботи продуктових ринків, заборонили продавати домашню «молочку». Зобов’язали проводити температурний скриніг у продавців та покупців. Населення зобов’язують обов’язково носити засоби індивідуального захисту. У населених пунктах проводити дезінфекцію зупинок і вулиць. В разі необхідності будуть залучати техніку з підприємств різних форм власності. Запроваджують піші патрулі, а також дозволяють правоохоронцям проводити «санітарні» огляди речей, багажу тощо… Обмежують пересування пішки і приватним транспортом.